Monday, January 19, 2009

Už žádná předsevzetí!

Ano ano, vím, dal jsem si předsevzetí, že budu pravidelně uploadovat blog, že budu dělat písničky na neděli každý týden, ale zrovna teď jsem si nějak nenašel volnou chvíli.
Všechno se pokusím napravit tak trochu dnes, i když nejspíš bez muziky, protože jsem žádnou písničku nevybral.
Dnes se můžeme zabývat asi nejkonfliktnějším tématem všech věků. Ano už jednou zde probrané a posléze velice diskutované - náboženství!
Snažím se vystupovat jako chápající ateista, alespoň do jisté doby jsem se snažil. Už je to nějakou dobu co mi Lucka ukázala FSM a já si říkal, že přeci jen by mohlo být náboženství vhodné pro mne. Každopádně v té době jsem to pustil z hlavy, ale dneska jsem si na FSM vzpomněl znovu.
Ptáte se co je FSM? Flying Spaghetti Monster, jeho nudlovost osobně, tvůrce vesmíru. Když jsem dnes podrobněji prozkoumával pastafariánství, jak se dá tato víra nazvat, zjistil jsem, že vlastně dává přinejmenším stejný smysl jako kterékoli jiné náboženství, s tím rozdílem, že pastafarianství chybí prorok jakým byl třeba Ježíš.
Létající Špagetové Monstrum tak stvořilo celý vesmír, hory, stromy i liliputy, všechno. Nám teď nezbývá nic jiného než uvěřit, nechat Ho ať se nás dotkne jeho nudlovitým chapadlovím a ochutnat krásu jeho omáčkovosti.


Myslíte si, že jde o žert? Ne, důkazy mluví jasně. FSM stvořil vše a není tomu ani tak dávno jak si vědci myslí. Vše je jen nastaveno Jím tak aby to vypadalo, že některé artefakty jsou tak staré.
Na veřejnost a do širšího vědomí se FSM dostalo po zveřejnění otevřeného dopisu
do jedné kansaské školy, kde chtěli zavést výuku křesťanství jako jinou možnost vysvětlení vzniku světa a alternativu k darwinově teorii evoluce. Jeden z rodičů byl velice rozčílen, že se neučí o FSM, vzhledem k tomu, že jde také o alternativní cestu víry.
Jedno seriózní vědecké pojednání o FSM přináší toto videoPokud stále nechcete přejít k rastafarianismu, vězte, že v nebi na vás čeká pivní vulkán a továrna na striptérky (peklo je podobné, jen pivo je vyčpělé a striptérky mají vaginální infekci)

Další podobnou, pro mě však ne tak zajmavou a podle mě zcela smyšlenou vírou je víra v IPU - invisible pink unicorn, neboli neviditelný růžový jednorožec, ten kombinuje víru a logiku. Věříme totiž, že je růžový, ale logický víme, že to nemůžeme zjistit, protože je neviditelný.


Více o FSM a IPU se dozvíte na
domovské stránce FSM
wikipedii
domovské stránce IPU
a
IPU na wikipedii

a nakonec si přece jen dáme jednu hardcore písničku a dokonce tematicky laděnouEDIT:
našel jsem ještě jednu písničku, trochu míň (hodně míň) HC a tentokrát dedikovanou pouze naší nudlovosti

3 comments:

mango said...

bych to IPU akorat pozmenila na IPA, cemuz musime verit vsichni my, konvertovani na anglickou fonetiku.

Wondrej said...

a co takové IPA (krom tý organizace ze simpsnů) znamená? nebo proč?

Mango said...

Internation Phonetic Alphabet. ;)